Jak to všechno začalo 1/2

3. září 2016 v 15:55 | Blažej Frithjofovič Krupička |  Ze života s Fíkusem
K sepsání tohoto kousku jsem sbírala odvahu dlouho. Nejedná se totiž jen o Fíkusovu potupu, jak je běžně zvykem, a nikoli ani o mou potupu, jak je zvykem taky. Jedná se i o potupu mého nejlepšího přítele na celém světě a tudíž se ke zvěčnění tohoto příběhu odhodlávám až na její výslovnou žádost. A jelikož je to tak, nehodlám ji vůbec nijak šetřit.

Ano, jedná se o Ng.

Málokdo totiž ví (a vzhledem k počtu čtenářů Fíkusových dobrodružství to tak nadále zůstane) že moje zkušenost s Fíkusem nebyla první, jakou naše malé společenství seznalo. Dva roky přede mnou - dokonce přesně dva roky před mými osudovými tanečními, kde jsem se s ním seznámila - se s ním na tanečních seznámila Ng. Jednalo se zpočátku o naprosto nevinnou záležitost. Ng jakožto nefalšovaný asociál a svůdnice na úrovni smetáku byla ve svých adolescentních letech obklopena samými Krži, Mlži a Plži, kteří zarytě ignorovali její existenci a tak zoufale potřebovala partnera - a jelikož nikdy jindy není člověk tak blbý jako v sedmnácti, napsala onomu kapku podivínskému, leč tou dobou ještě docela k světu vypadajícímu hráči házené z vedlejšího paneláku. Přičteno k jejímu dobru - tou dobou ještě sportoval a tudíž nevážil metrák a kousek, měl dlouhé, poměrně pěkné vlasy a o jeho povaze se nevědělo vůbec nic.

Ty z vás, kteří mají jistou zkušenost s Ng, jistě napadne, jak tento příběh pokračuje. A zákonitě je musí napadnout i další záležitost - jak jsem se mohla po její zkušenosti vůbec odhodlat k podobnému chování? Odpověď vám neposkytnu, zaprvé proto, že nikdy jindy není člověk tak blbý jako v sedmnácti a zadruhé proto, že se za to stále ještě stydím.

Poprvé jsem Fíkusovu existenci matně zaznamenala při sezení na zaprasené zídce s litrem jablečného vína, které jsme podnikaly jako vzdor všem konvenčním lounským děckám, známým tím, že posedávaly na náměstí a pily rum. Příliš mnoho pozornosti jsem tomu tenkrát nevěnovala, což nebylo dobře. Ng měla teprve nedávno od svého rozchodu s Petrem zvaným Nejed, o kterém - ó můj bože, o kterém Vám taky někdy musím vyprávět. Vy z vás, kteří jste návštěvníky firmy Rajče&Ripper, o něm dozajista již máte své povědomí, ale o celkový zážitek s ním vás rozhodně nemohu a nechci připravit. Ale nyní zpět k Fíkusovi - Ng měla po rozchodu s Nejedem a já prožívala zrovna velmi nevydařený románek s jistým žateckým póvlem, který se trvale řadí k nejtrapnějším výstřednostem mého života (u kterých je dobré, když si je člověk odbude právě v sedmnácti a ani o den později), takže mi přišlo, že jakýkoli další potenciální románek nemůže být až tak špatnou záležitostí. Jak velmi jsem se spletla? Asi jako sedmnáctileté pako s půl litrem jablečného vína v sobě.

Z Nginých současných líčení jejího prvního rande s Fíkusem se nedá vytěžit příliš. Svou obranu staví na tom, že byla zoufalá. Potřebovala partnera do tanečních a potřebovala ho napřed poznat, co kdyby to byl úchyl, nebo tak něco. Jo, úchyl, kéž by to byl úchyl.

S úchylem by to nebyl až takovej průser. Bylo hůř, byl to Fíkus.

http://jaynet.blog.cz/1609/jak-to-vsechno-zacalo-2-3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama