Filmování na FAMU 2/2

13. května 2016 v 20:49 | Blažej Frithjofovič Krupička |  Papulínovy patálie
Bylo natočeno. Čas se přesunout do střižny.

Program na stříhání je zvláštní libůstka, která jde stáhnout z internetu a není zrovna těžké s ní pracovat. Pokud máte ovšem takovou smůlu, že vás pokouše i slimák, může to dopadnout lecjak. Papulín zde poprvé začínal být poněkud konsternován.

Papulín program stahoval asi napětkrát. Pokaždé bez sebemenšího úspěchu. Jeho antivir se totiž nechová jako ostatní antiviry. Ne že by ho upozornil na případnou hrozbu a pak si bez meškání hleděl svého. Jeho akční antivir program pokaždé bez vysvětlení či upozornění prostě rovnou smazal. Papulín se jej pokusil ošálit tím, že program stáhl na můj počítač (no problem) a pokusil jej nainstalovat z flash disku. Jeho antivir můj flash disk ve tvaru šestinohého prasátka knokautoval v osmi sekundách.

Toho zmetka jsme odinstalovávali asi hodinu. Nechtěl to vzdát.

Papulín stříhal film následující tři týdny. Vypadalo to, že už je všem pohromám konec, když se náhle fatální nedostatek štěstí rozhodl ozvat ještě jednou.

Termín poslání byl 30. listopadu. Bylo 30. listopadu, 15:48. Pošta zavírala v šest. Papulín vyčerpaně dodělal film a všechny ostatní filmařské kravinky a chystal se to všechno poslat na FAMU. A pak se to stalo.

Vypaloval film na DVD. A vypalování se zaseklo. Rozchodil to. A ještě jednou. Znovu to rozchodil.

Bylo 17:12 a Papulín měl vypáleno. Myslel si, že vyhrál. Jenže když se pokusil dostat DVD ven z počítače, zasekla se mechanika. Nadobro.

Hysterický záchvat, který prodělal, zde nebudu příliš popisovat, ale snad si jej dovedete dost živě představit sami. Vyměňování DVD mechaniky a následná cesta do Ostravy, kde pošta zavírala až v devět, byla už jen třešnička na dortu příšerných katastrof, které se Papulínovi stanou, pokud se rozhodně něco dělat.

Film byl nakonec úspěšně odeslán a Papulín se chystal k dalšímu kroku - bakalářské práci. Útrapy s ní spojené si už ale zaslouží docela jiné vypravování a docela jiný článek.Zde ke shlénutní Papulínský kolos:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama