Můj ty smutku..

1. ledna 2011 v 18:44 | jaynet |  Naše maličkost
Bolí vás hlava? Je vám špatně? Nemáte prsty? Nic si nepamatujete? Tak to mám pro vás informaci, pravděpodobně jste totiž slavili Silvestra..

Co se oslavování takovéhoto faktu týče, necháme si to na jindy, jelikož pověra praví "Jak na Nový rok, tak po celý rok" a já se rozhodně nechci po celý rok 2011 vztekat nad imbecilitou populace, zejména té náctileté, mých vrstevníků, spolužáků nebo přátel, atakdál. Co ovšem udělat chci je zrekapitulovat si tak nějak ten rok, protože, ač nevím, čí to byl blbý nápad vymyslet to vprostřed zimy, kdy se vám do ničeho nechce, je tu rok nový, zbrusu čerstvě vylíhnutý, plný pohrom a problémů, katastrof a dalších chlapů, které vás ještě musejí potkat, je tady a vy s tím neuděláte vůbec nic.

Takže? Co nám dvacet deset dal a vzal? Nepochybně mnoho, co byste mu rádi vrátili a následně i mnoho, co byste si nejradši vyrvali zpátky. Mně například dal a v několika málo dnech zase vzal Umělce (Sviňák, utekl mi s ruskou, věřili byste tomu? Pche.) - jedna z věcí, o které velice ráda mluvím v souvislosti s tím, jak rád nás ten osud tak jako zkouší, jak si rád dělá srandu, ale občas dost blbou, ty osude jeden, ty parchante, ty jsi takovej vůl, viď? A taky jsi mi dal kantorku matematiky, se kterou propadám, nechceš ji zpátky? Na veterině mi jí utratit nechtějí..

Ale co nám léta dávají, jsou hlavně zkušenosti.. a léta. Jak stárneš, příteli, získáváš plno poznatků, jako například, že se nevyplatí být moc dobrý nebo být moc špatný, že karma existuje a že bys měl možná začít trošku přemýšlet o své osobě, že bys měl být na lidi hodný, protože pak většina z nich bude hodná na tebe a ti, co ne, tak ti jsou ještě větší polena než ty a hlavně zjistíš, že svět se netočí kolem tebe a ani kolem nich.. Zjistíš, že se nikdy nesmíš odpoutat od iluzí, protože pak možná dál budeš existovat, ale nebudeš žít, a taky že ta trpělivost, co přináší růže, se opravdu hodí..

Nebo alespoň u mě to tak bývá.

V každém případě, příteli předrahý, máme před sebou nový rok, nezkoušej si dávat předsevzetí, protože ti to stejně nevydrží, zvlášť ne teď. Přeji ti, aby byl šťastný, kdyby to šlo a ať přežiješ.. když to půjde.

S dobrou vůli a výjimečně zmatenou náladou

Jay
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama